Jaro začíná i v autobazarech, je větší nabídka. Před deseti lety se ale prodávaly jiné ojetiny

Octavia je dlouhodobě nejoblíbenější ojetinou v Česku. V nabídce autobazarů je proto hojně zastoupená.
Autobazar AAA Auto zveřejnil statistiky nabízených ojetin za první čtvrtletí letošního roku. V březnu se nabízelo více než 110 000 aut za průměrnou cenu 139 000 Kč. Na desátém místě v žebříčku ojetin, které se v bazaru objevují nejčastěji, je Volkswagen Touran.
Na devátém místě nejvíce inzerovaných aut bylo BMW řady 5, ale jen těsně. Touranů a BMW řady 5 bylo v březnu v inzerátech dohromady asi 2500.
Na osmém pak Ford Mondeo. Ze statistik také vyplynulo, že nabízené vozy v březnu lehce zestárly, a to v porovnání s únorem z 9,4 roku na 9,5 roku stáří. Nájezd mírně stoupl o 400 km na 155 400 kilometrů.
Sedmým autem, které se v nabídce autobazaru objevovalo nejčastěji, bylo BMW řady 3. Bylo jich v inzerátech 1907.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
6. 4. 2018 6:49
Desítka nejčastěji nabízených aut v největším autobazaru v Česku pochází od čtyř výrobců. Dominují Škody a Volkswageny. Jaro se začíná projevovat i na nabídce ojetých automobilů, lidé více inzerují i poptávají, vozů je tedy víc. Auta ale nepatrně stárnou a také mají v průměru více najeto. Desítku nejinzerovanějších jsme porovnali s deseti nejprodávanějšími auty před deseti lety.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy