Jakými auty jezdí kandidáti na prezidenta? Škodovkami, ale i dvacet let starým Volvem nebo Jaguarem

Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 12. 1. 2018 22:30
Zmapovali jsme, jakými auty jezdí kandidáti na prezidenta v soukromém životě. Někteří nám také prozradili, jaké bylo jejich první auto a jaký mají k automobilům vztah. A dokázali i překvapit - Pavel Fisher například jezdí dvacet let starým Volvem s čtvrt milionem najetých kilometrů, Michal Horáček má rád svůj starý Jaguar, který si koupil na doporučení od Daniela Landy a vlastní také Maybach z roku 2004. Obliba značky Škoda ale mnohé kandidáty spojuje. Podívejte se do přehledu.

Jiří Drahoš - Honda CR-V

Jiří Drahoš jezdí šest let starou Hondou CR-V (ilustrační foto). 

"Před Hondou jsem měl vždy škodovky. A auta mám moc rád," řekl Aktuálně.cz kandidát na prezidenta.

Jeho prvním vozem po získání řidičského průkazu byla Škoda 120.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy