Jak to vypadá uvnitř továrny Škody? Zaměstnanci v rouškách a pauzy na dezinfekce

Eva Srpová Eva Srpová
13. 5. 2020 16:49
Škoda Auto obnovila výrobu ve svých třech českých továrnách - v Mladé Boleslavi, v Kvasinách a ve Vrchlabí - v pondělí 27. dubna. Kdokoli zvenčí, tedy včetně novinářů, neměl do fabrik přístup, nebylo možné zdokumentovat, jak probíhá výroba po zavedení přísných hygienických opatření. Firma nyní zveřejnila video, na kterém ukazuje, jak zaměstnanci pracují v době pandemie.
Ve fabrikách Škody se pracuje v rouškách a vše se pravidelně dezinfikuje. | Video: Škoda Auto

Firma rozdává zaměstnancům roušky - těm přímo ve výrobě dvě na směnu, administrativním pracovníkům pak jednu na den. K dispozici jsou také respirátory s úrovní ochrany FFP1 a FFP3.

Lidé musí dodržovat odstup a pracovní místa se pravidelně dezinfikují, v kantýnách také platí přísná hygienická pravidla. V automobilce evidují počet nakažených nemocí covid-19. "K úterý 13. května víme o sedmi nemocných," řekl Aktuálně.cz vedoucí komunikace v automobilce Tomáš Kotera. Firma nabízí zaměstnancům možnost nechat se zdarma otestovat, zda nejsou nakažení.

K obnovení výroby došlo v pondělí 27. dubna po téměř šestitýdenní odstávce. Firma zpočátku jela ve zkušebním provozu, minulý týden už přidala noční, tedy třetí směnu. "Nyní jsme zhruba na 75procentní výrobní kapacitě, od června budeme připraveni na 100 procent, ale bude záležet na poptávce zákazníků," dodal Tomáš Kotera.

Zatímco v době před pandemií koronaviru Škoda Auto vyráběla zhruba 3600 aut denně ve všech svých českých závodech, nyní je to 2850 vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy