Jak šel čas se Škodou Fabia. Z drahého holobytu se stal vybavený bestseller

Jan Matoušek Jan Matoušek
12. 9. 2018 6:03
V roce 1999 na frankfurtském autosalonu představila Škoda poprvé nástupce letité Felicie, která byla v zásadě jen velmi výrazně zmodernizovaným Favoritem. Vůz dostal jméno Fabia a prakticky ihned se zařadil mezi bestsellery českého i evropského trhu. O devatenáct let později brázdí silnice Fabia ve svém třetím vydání. Jak moc se od první generace změnila a že jde dnes o velmi výhodné malé auto, si připomeňte v galerii.

Porovnali jsme základní Škodu Fabia s dalšími konkurenty. Podívejte se zde.

Vysvětlení k přepočtu cen v galerii: jedná se o přepočty pomocí průměrných hrubých mezd daného roku, některé ceny jsou tak pouze orientační.

Posun v kabině?

Někteří lidé tvrdí, že právě první Fabia byla posledním skutečně kvalitním modelem Škoda. Můžou za to například použité materiály v interiéru, jejich zpracování a řada dalších na první pohled drobných detailů. Na druhou stranu poslední třetí vydání dostalo výbavu, o které se prvním generacím vozu ani nesnilo a na palubní desce před spolujezdcem můžete mít dokonce polep s vlastní fotografií. Posunula se také multimediální výbava - jestliže se v první generace i za nejlevnější kazetové rádio připlácelo a druhé vydání mělo přehrávač bez příplatku až ve vyšších výbavových verzích, aktuálně zmodernizovaná třetí generace má již v základu rádio a od druhé výbavy i dotykovou obrazovku. Nutno ale podotknout, že to neplatilo vždy a před omlazovací kúrou měla i základní Fabia jen přípravu pro rádio.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy