Prodejte své staré auto co nejvýhodněji. Třicet rad od specialistů na obchod s ojetinami

Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák, Ondřej Běhal
Aktualizováno 13. 2. 2016 14:35
Desítky tisíc korun navíc můžete vydělat, když auto na prodej pečlivě připravíte, v porovnání s majitelem, jenž na vůz nesáhne a celý proces odflákne. Společně s experty, kteří se problematikou aut z druhé ruky dlouhodobě zabývají, jsme připravili přehled 30 rad, které zaručeně zvýší hodnotu prodávané ojetiny. Obvykle se vztahují k vozidlu v přibližné ceně 150 000 korun, ale některé platí i pro vozy výrazně levnější či naopak dražší. Připravte se na to, že příprava trvá minimálně celý den. Spíše počítejte s víkendem. To samozřejmě v případě, že si vše budete zařizovat sami. V takovém případě také získáte plnou cenu, na rozdíl od prodeje autobazaru.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy