Impreza, supersporty i škodovky. Tahle auta v ČR nekoupíte

Impreza, supersporty i škodovky. Tahle auta v ČR nekoupíte
Značka Rolls-Royce zatím oficiální zastoupení v České republice nemá. To znamená, že například pro tento krásný Phantom Coupe musíte třeba do Drážďan. Vše se ale má brzy změnit.
Některé automobilky sice v Česku působí, avšak jejich nabídka je například proti Německu omezenější. Imprezu, což je tradiční model značky Subaru, sice v Německu koupíte, ale u nás v oficiální nabídce nefiguruje.
Tuzemská automobilka Škoda sice vyrábí modely ve verzi Greenline, ale řadu z nich svým českým a moravským zákazníkům nenabízí. To je příklad octavie ve verzi liftback.
Stejně jako octavie combi.
Foto: Aston Martin
Radek Pecák Radek Pecák
30. 8. 2015 18:51
Projděte si výběr nejzajímavějších modelů aut, která si v Česku nekoupíte, protože je tu pro ně trh příliš malý.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy