Ideální společník na zimní cestování: Podívejte se na nejlevnější auta s pohonem 4x4

Jan Matoušek Jan Matoušek
23. 12. 2020 6:02
Od ledna do listopadu bylo v Česku zaregistrováno 33 059 osobních aut s pohonem všech kol. To znamená zhruba 18 procent ze všech nově prodaných automobilů. Nabídka čtyřkolek je široká, ceny však rostou. Když jsme přehled nejlevnějších čtyřkolek dělali loni v lednu, do půl milionu korun se jich vešlo hned devět z deseti. Aktuálně už jich do 500 tisíc korun koupíte jen pět.
Foto: Suzuki

Suzuki S-Cross - 552 900 Kč

Další Suzuki v tomto přehledu, přičemž technicky úplně stejné jako Vitara. To znamená pod kapotou mildhybridní čtrnáctistovku s přeplňováním, výkonem 95 kW a šestistupňovou manuální převodovkou. Cena je rovněž prakticky stejná, 552 900 korun, roli při výběru tak může hrát fakt, že S-Cross je o kousek větší než Vitara.

Výbava Premium je opět tou pro čtyřkolku nejnižší možnou, její skladba je ale od Vitary zároveň trochu odlišná. Z bezpečnostních asistentů dostanete pouze nouzové brzdění, respektive adaptivní tempomat. Dále ale ve výbavě nechybí automatická dvouzónová klimatizace, rádio s dotykovou obrazovkou, couvací kamera, bezklíčkové startování, diodová přední světla nebo 17palcová litá kola.

 

Právě se děje

Další zprávy