Hyundai zjednodušuje s mapami od Googlu navigaci

Tomáš Rybecký
11. 1. 2013 7:25
Hyundai do svých vozů začleňuje prvky Google Maps
Foto: Aktuálně.cz

Korejská automobilka Hyundai stále zdokonaluje technologie používané v jejích vozech. Do svých zábavních a informačních systémů zařadí i technologie Google Maps.

Systém Blue Link již dva roky poskytuje informace a zábavu pasažérům vozů Hyundai. Nyní do něj bude začleněna aplikace programovacího rozhraní (API) programu Google Maps. Důvodem je jednodušší využití navigace. Ve vozech vybavených systémem Blue Link bude Hyundai nabízet nové a vylepšené prvky, jako jsou funkce „Send to Car - Pošli autu", která uživatelům například umožní rychlé odeslání cíle cesty z počítače nebo mobilního zařízení systému Blue Link a místní vyhledávání zajímavých míst. Blue Link také získá přístup do neustále aktualizované databáze „Places - Místa" společnosti Google.

Automobilka Hyundai zavedla systém Blue Link v roce 2011. Systém poskytování informací a zábavy v současnosti podporuje více než 30 aplikací včetně silniční zásahové asistence, spouštění na dálku, vyhledávání destinace pomocí hlasu a hlasové psaní zpráv. Integrováním programu Google Maps bude systém ještě efektivnější.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy