Hyundai zjednodušuje s mapami od Googlu navigaci

Tomáš Rybecký
11. 1. 2013 7:25
Hyundai do svých vozů začleňuje prvky Google Maps
Foto: Aktuálně.cz

Korejská automobilka Hyundai stále zdokonaluje technologie používané v jejích vozech. Do svých zábavních a informačních systémů zařadí i technologie Google Maps.

Systém Blue Link již dva roky poskytuje informace a zábavu pasažérům vozů Hyundai. Nyní do něj bude začleněna aplikace programovacího rozhraní (API) programu Google Maps. Důvodem je jednodušší využití navigace. Ve vozech vybavených systémem Blue Link bude Hyundai nabízet nové a vylepšené prvky, jako jsou funkce „Send to Car - Pošli autu", která uživatelům například umožní rychlé odeslání cíle cesty z počítače nebo mobilního zařízení systému Blue Link a místní vyhledávání zajímavých míst. Blue Link také získá přístup do neustále aktualizované databáze „Places - Místa" společnosti Google.

Automobilka Hyundai zavedla systém Blue Link v roce 2011. Systém poskytování informací a zábavy v současnosti podporuje více než 30 aplikací včetně silniční zásahové asistence, spouštění na dálku, vyhledávání destinace pomocí hlasu a hlasové psaní zpráv. Integrováním programu Google Maps bude systém ještě efektivnější.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy