Hyundai už vyrobila 5 miliónů Sonat

Radek Pecák Radek Pecák
24. 6. 2010 0:00
auto

Od uvedení na trh v roce 1985 do současnosti se po celém světě prodalo již pět miliónů vozů Hyundai řady Sonata. Pětimilióntý vůz převzal podle sdělení firmy zákazník v květnu.

Miliontý vůz Sonata byl prodán v roce 1994 a v roce 2007 byla pokořena hranice 4 milionů vozů.

Foto: Aktuálně.cz

Z celkového počtu vyrobených vozů Sonata bylo 2,7 milionu jednotek prodáno v Jižní Koreji a 2,3 milionu oblíbených sedanů nalezlo své zákazníky na zahraničních trzích. Největším trhem pro model Sonata mimo Jižní Koreu byly Spojené státy americké s celkovým prodejem 1,3 milionu vozů.

Celkem vzniklo již šest generací tohoto modelu. Šestá a nejnovější generace vozů Sonata (kódový název: YF) byla uvedena na korejský trh v září 2009, ale již za rok - v březnu 2011 na ženevském autosalonu se představí sedmá generace určená pro prodeje na evropském trhu.

Ještě letos ale  plánuje Hyundai zahájení prodeje nových verzí Sonata Hybrid a Turbo v USA..

Sedan střední třídy Sonata je třetím modelem značky Hyundai, který dosáhl tohoto mezníku. V letech 2001 a 2008 překonaly tuto hranici malé vozy Accent (Verna) a kompaktní řada Elantra (Avante).  

 

Právě se děje

před 26 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy