Hyundai už vyrobila 5 miliónů Sonat

Radek Pecák Radek Pecák
24. 6. 2010 0:00
auto

Od uvedení na trh v roce 1985 do současnosti se po celém světě prodalo již pět miliónů vozů Hyundai řady Sonata. Pětimilióntý vůz převzal podle sdělení firmy zákazník v květnu.

Miliontý vůz Sonata byl prodán v roce 1994 a v roce 2007 byla pokořena hranice 4 milionů vozů.

Foto: Aktuálně.cz

Z celkového počtu vyrobených vozů Sonata bylo 2,7 milionu jednotek prodáno v Jižní Koreji a 2,3 milionu oblíbených sedanů nalezlo své zákazníky na zahraničních trzích. Největším trhem pro model Sonata mimo Jižní Koreu byly Spojené státy americké s celkovým prodejem 1,3 milionu vozů.

Celkem vzniklo již šest generací tohoto modelu. Šestá a nejnovější generace vozů Sonata (kódový název: YF) byla uvedena na korejský trh v září 2009, ale již za rok - v březnu 2011 na ženevském autosalonu se představí sedmá generace určená pro prodeje na evropském trhu.

Ještě letos ale  plánuje Hyundai zahájení prodeje nových verzí Sonata Hybrid a Turbo v USA..

Sedan střední třídy Sonata je třetím modelem značky Hyundai, který dosáhl tohoto mezníku. V letech 2001 a 2008 překonaly tuto hranici malé vozy Accent (Verna) a kompaktní řada Elantra (Avante).  

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy