První český hybrid není za hubičku. Hyundai Tucson nabízí po modernizaci i levnější verze

Jan Matoušek Jan Matoušek
17. 7. 2018 12:41
Se sloganem "první český hybridní vůz" přichází na český trh omlazená podoba Hyundai Tucson. Ono titulování jihokorejského modelu za český je stále poměrně kontroverzní, nicméně jiné hybridní auto vyrobené v České republice zatím (až do příchodu plug-in hybridního Superbu) koupit nelze. Facelift populárního kompaktního SUV ale není jen o novém pohonném ústrojí. V Nošovicích produkovaný vůz dostal i upravený vzhled a nové prvky výbavy. Kolik stojí, se podívejte do galerie.
Foto: Hyundai

První hybrid z České republiky

Omlazený Tucson se může pyšnit, pro někoho kontroverzně, titulem prvního sériového hybridu z České republiky. V nabídce se totiž objeví systém s napětím 48 V. Skládá se z naftového čtyřválce 2.0 CRDi, lithium-iontového akumulátoru, mild-hybridního startér-generátoru a měniče napětí stejnosměrného proudu. Při akceleraci podporuje startér-generátor spalovací motor výkonem 12 kW, akumulátor se pak dobijí prostřednictvím rekuperace kinetické energie. Hyundai udává snížení spotřeby a emisí CO2 o 7 procent, přesná čísla nicméně zatím neuvedl. Na českém trhu bude mild-hybridní jednotka spojena se šestistupňovou manuální či osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. A pokud nepotřebujete nejsilnější turbodiesel, stejným mild-hybridem bude od jara příštího roku i menší 1.6 CRDi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy