První český hybrid není za hubičku. Hyundai Tucson nabízí po modernizaci i levnější verze

Jan Matoušek Jan Matoušek
17. 7. 2018 12:41
Se sloganem "první český hybridní vůz" přichází na český trh omlazená podoba Hyundai Tucson. Ono titulování jihokorejského modelu za český je stále poměrně kontroverzní, nicméně jiné hybridní auto vyrobené v České republice zatím (až do příchodu plug-in hybridního Superbu) koupit nelze. Facelift populárního kompaktního SUV ale není jen o novém pohonném ústrojí. V Nošovicích produkovaný vůz dostal i upravený vzhled a nové prvky výbavy. Kolik stojí, se podívejte do galerie.
Foto: Hyundai

První hybrid z České republiky

Omlazený Tucson se může pyšnit, pro někoho kontroverzně, titulem prvního sériového hybridu z České republiky. V nabídce se totiž objeví systém s napětím 48 V. Skládá se z naftového čtyřválce 2.0 CRDi, lithium-iontového akumulátoru, mild-hybridního startér-generátoru a měniče napětí stejnosměrného proudu. Při akceleraci podporuje startér-generátor spalovací motor výkonem 12 kW, akumulátor se pak dobijí prostřednictvím rekuperace kinetické energie. Hyundai udává snížení spotřeby a emisí CO2 o 7 procent, přesná čísla nicméně zatím neuvedl. Na českém trhu bude mild-hybridní jednotka spojena se šestistupňovou manuální či osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. A pokud nepotřebujete nejsilnější turbodiesel, stejným mild-hybridem bude od jara příštího roku i menší 1.6 CRDi.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy