Dostupné auto pro opravdu velké rodiny. Hyundai Staria chce porazit i VW Multivan

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 2. 2022 6:02
Osobní dodávky pomalu nahradily klasická MPV, tedy víceúčelové vozy. Výraznou tváří této kategorie je Volkswagen Multivan, který nedávno přijel v nové, již sedmé generaci. Vyrovnat se mu chce nejeden konkurent, nově se o to snaží korejské Hyundai. Jeho model Staria zaujme na první pohled vnějším designem a naláká i cenou. V galerii najdete nejen rozbor ceníku, ale třeba i porovnání s Multivanem.

Hyundai Staria Luxury - od 1 399 990 Kč

Vrcholem nabídky Hyundai Staria je luxusní verze pojmenovaná příznačně Luxury, která má jen sedm sedadel v kombinaci 2+2+3. Rovněž se nabízí výhradně s automatickou převodovkou.

Výbava zahrnuje mimo jiné i asistent jízdy po dálnici, 360stupňový kamerový systém, kamerové sledování mrtvého úhlu, možnost komunikovat se zadními cestujícími prostřednictvím videa, audio Bose s 11 reproduktory, elektrické ovládání předních sedadel, odvětrávaná přední a zadní sedadla ve druhé řadě, čalounění kůží Nappa nebo ambientní osvětlení kabiny. Zvenku vrcholné provedení prozradí detaily karoserie a 18palcových kol v chromovaném provedení s mosazným či tmavým odstínem nebo projektorové přední diodové světlomety.

Ceník - Hyundai Staria

Comfort Smart Style Luxury
2.2 CRDi / 130 kW 899 990 Kč 1 049 990 Kč 1 099 990 Kč ----------
2.2 CRDi / 130 kW AT ---------- 1 099 990 Kč 1 149 990 Kč 1 399 990 Kč
2.2 CRDi / 130 kW 4×4 AT ---------- 1 149 990 Kč 1 199 990 Kč 1 449 990 Kč
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německo podle kancléře Scholze zvažuje, jestli zatím nezachová jaderné elektrárny

Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.

Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. "Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích energie," řekl s tím, že důvody jsou ekologické i bezpečnostní. Kvůli válce jsou nyní nejisté dodávky ruského plynu do Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy