Hyundai rozjíždí další srovnání. Pomůže nám, věří Škoda Auto

Radek Pecák Radek Pecák
23. 3. 2015 14:30
Zájemci o koupi nového vozu si mohou přímo porovnat Hyundai i20 s konkurenčním výrobkem automobilky Škoda - novou generací modelu fabia.
Hyundai i20
Hyundai i20 | Foto: Radek Pecák

Praha - Tuzemské zastoupení značky Hyundai spouští další srovnávací kampaň s největším tuzemským konkurentem Škoda Auto. V téměř třiceti městech České republiky uspořádá do konce dubna předváděcí akci nazvanou Hyundai se srovnání nebojí. Zájemcům o koupi nového vozu umožní přímé srovnání svého městského hatchbacku i20 s konkurenčním výrobkem automobilky Škoda - novou generací modelu fabia.

Akce začala o minulém víkendu před dvěma nákupními centry v Praze. Na podobných místech se mají uskutečnit i příští zastávky propagační roadshow.Tento týden je na řadě jižní Morava, následovat bude severní Morava a další města včetně Mladé Boleslavi. Akce pak skončí 30. dubna opět v Praze. 

Hyundai o sobě letos dává hodně slyšet. Například mění barvu svých autosalonů.
Hyundai o sobě letos dává hodně slyšet. Například mění barvu svých autosalonů. | Foto: Hyundai

Jedinečný H-faktor

"Smyslem je nabídnout zákazníkům poznání jedinečného H-faktoru našich vozů. Ten v sobě snoubí špičkovou kvalitu, dynamické jízdní vlastnosti, skvělý design, ušlechtilé materiály a nadstandardní výbavu," říká mluvčí značky Hyundai v Česku Miloš Adámek.

Nová akce Hyundai je další z řady srovnávacích kampaní, během nichž se vymezuje vůči Škodě, nejprodávanější značce vozů v republice. Předloni například vystavovala před svými autosalony škodovácké modely octavia a rapid. Na přelomu loňského a letošního roku zase při reklamní kampani na model i20 používal Hyundai komentář "váš soused z Mladé Boleslavi bude takhle malinký".

Škoda Auto, alespoň podle vyjádření mluvčího české prodejní organizace Vítězslava Pelce, akci svého konkurenta vítá. "Věříme, že tak jako v případě předchozí srovnávací akce přispěje k dalšímu navýšení prodejů značky Škoda na českém trhu," říká.

Vozy Hyundai i20 i Škoda Fabia patří k nejprodávanějším v České republice. Podle letošních prodejních statistik Svazu dovozců automobilů je model i20 ve třídě malých vozů na sedmém místě (za leden až únor) s 318 prodanými kusy. Fabia tento žebříček vede s 1729 kusy.

Celkově zůstává Škoda nejprodávanější značkou na českém trhu. Za leden a únor prodala 10 234 aut, což je meziroční růst o 1849 vozů. Značce Hyundai s prodejem 2900 vozů patřilo ve stejném období třetí místo za Volkswagenem.

Nezávislé porovnání parametrů obou vozů najdete zde.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Lékárníci požadují přístup k záznamům o lécích, které pacienti pobírají

Lékárníci chtějí mít stejný přístup do lékového záznamu pacienta jako lékaři. Jen tak podle nich mohou poskytnout pacientům co nejlepší péči. Léková novela nyní čeká ke schválení ve Sněmovně. Lékárníkům vadí, že Senát navrhl, aby si pacienti mohli vybrat, kteří lékaři a lékárníci budou moci nahlížet do pacientových lékových záznamů.

Vládní novela má v duchu původního záměru zajistit, že ošetřující lékaři a lékárníci budou sdílet údaje o lécích, které má pacient předepsané. Smyslem je zabránit předepisování léků, jejichž vzájemné užívání by mělo nežádoucí účinky na pacienta.

Návrh senátorů Jitky Seitlové a Václava Hampla z klubu KDU-ČSL má však umožnit, aby pacient mohl souhlas s nahlížením do lékového záznamu udělit všem lékařům a lékárníkům, nebo pouze vybraným. Souhlas by mohl udělit kdykoliv a kdykoli jej také odvolat. Senátoři to zdůvodnili mimo jiné obavami ze zneužití možnosti zjistit, jaké léky pacient bere.

"Obavy ze zneužití údajů jsou naprosto zbytečné. Lékárníci jsou jednak vázáni mlčenlivostí stejně jako lékaři, lékový záznam je navíc opatřen řadou zabezpečení. Pouze lékárník, ze všech pracovníků v lékárně, bude moci na základě vlastního osobního bezpečnostního certifikátu vstupovat do tohoto systému," sdělil dnes prezident lékárnické komory Lubomír Chudoba. Navíc, v lékovém záznamu bude zaznamenána kompletní elektronická stopa a případné zneužití bude podléhat významným finančním sankcím i trestněprávní odpovědnosti, dodal.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Skončila odstávka druhého bloku jaderné elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně Dukovany v sobotu skončila odstávka druhého bloku. Výroba elektřiny měla původně začít na konci června, ale kvůli opravě netěsnosti v parogenerátoru se odstávka o téměř tři měsíce prodloužila.

"Elektřinu začal blok dodávat ve 12:57 hodin", řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech tak nyní pracují tři ze čtyř výrobních bloků. Na prvním výrobním bloku energetici dokončují plánovanou odstávku pro výměnu paliva.

"Přednost má vždy bezpečnost a jistota o stavu zařízení. Proto jsme si na diagnostice stavu, přípravě postupu, samotné opravě i následných zkouškách dali mimořádně záležet. Teprve na základě vyhovujících výsledků jsme se rozhodli druhý výrobní blok Jaderné elektrárny Dukovany opět uvést do provozu," uvedl ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Plánovaná odstávka prvního bloku skončí na přelomu září a října. Elektrárna Dukovany je v provozu od roku 1985. Loni dodala do sítě 14,25 TWh elektřiny. ČEZ prověřuje možnosti provozu nynějších bloků přibližně do roku 2045.

Zdroj: ČTK
Další zprávy