Hyundai posiluje své pozice v Číně

Radek Pecák Radek Pecák
24. 10. 2010 0:37
auto

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se dohodla na vytvoření společného podniku s čínským výrobcem užitkových vozů Sichuan Nanjun Automotive Group.

Podle prohlášení firmy by společný podnik v hodnotě 500 miliard wonů (téměř osm miliard Kč)  měl v příštím roce prodat 90 000 vozů. Během příštích pěti let by měl jeho prodej stoupnout na 300 000 vozů.

Hyundai předpokládá, že celkový prodej užitkových automobilů v Číně se v roce 2015 zvýší na 5,5 milionu vozů z letošních 4,5 milionu.

Tato automobilka již v Číně prodává stovky tisíc osobních aut ročně. Měsíční prodej Hyundai v Číně v září poprvé překročil 70 000 vozů. V celém letošním roce hodlá firma v Číně prodat 670.000

Firma také minulý měsíc podepsala s představiteli čínské vlády dohodu o výstavbě třetí továrny v Číně s výrobní kapacitou 400 000 vozů ročně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy