Hyundai posiluje své pozice v Číně

Radek Pecák Radek Pecák
24. 10. 2010 0:37
auto

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se dohodla na vytvoření společného podniku s čínským výrobcem užitkových vozů Sichuan Nanjun Automotive Group.

Podle prohlášení firmy by společný podnik v hodnotě 500 miliard wonů (téměř osm miliard Kč)  měl v příštím roce prodat 90 000 vozů. Během příštích pěti let by měl jeho prodej stoupnout na 300 000 vozů.

Hyundai předpokládá, že celkový prodej užitkových automobilů v Číně se v roce 2015 zvýší na 5,5 milionu vozů z letošních 4,5 milionu.

Tato automobilka již v Číně prodává stovky tisíc osobních aut ročně. Měsíční prodej Hyundai v Číně v září poprvé překročil 70 000 vozů. V celém letošním roce hodlá firma v Číně prodat 670.000

Firma také minulý měsíc podepsala s představiteli čínské vlády dohodu o výstavbě třetí továrny v Číně s výrobní kapacitou 400 000 vozů ročně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy