Hyundai odhalil nové malé SUV Kona

Hyundai Kona v modelové nabídce značky nahrazuje MPV ix20.
Přední část nového Hyundaie Kona výrazně připomíná modely konkurenčního Citroënu nebo Nissanu.
Z profilu je nejzajímavější výrazné oplastování v okolí podběhů.
Uvnitř slibuje Hyundai nejvíce místa v segmentu. Rozvor náprav má délku 2600 milimetrů.
Zadní partie připomínají další modely značky, i zde jsou použity LED diody.
Foto: Hyundai
Jan Matoušek Jan Matoušek
2. 5. 2017 13:54
Hyundai představil nástupce MPV ix20, který se vyrábí v Nošovicích. Stane se jím malé SUV Kona, které se bude do Evropy dovážet z Jižní Koreje. Auto, na rozdíl od některých soupeřů, nabídne také pohon všech kol, pod kapotou evropské verze se objeví pouze turbomotory. Prohlédněte si atypický design konkurenta Nissanu Juke nebo Peugeotu 2008.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě dvou menších letadel v USA zemřelo osm lidí

Při nehodě dvou menších letadel u jezera Coeur d’Alene v americkém státě Idaho v neděli zemřelo osm lidí. S odvoláním na úřad místního šerifa to uvedla agentura AP. Podle svědků se letadla srazila nad vodou a následně zřítila do jezera.

Policie dosud uváděla dva mrtvé s tím, že šest dalších osob se pohřešuje. Úřady nevylučovaly, že jsou i tito lidé po smrti.

Na místě zasahovalo několik záchranářských i hasičských týmů. Z hloubky 40 metrů byla zatím vylovena těla tří obětí. "Nečekáme žádné přeživší," sdělil Ryan Higgins z úřadu šerifa. "Myslíme si, že všichni zemřeli."

před 1 hodinou

Kalifornský soud obnovil soud s Nikulinem

Federální soud v Kalifornii obnovil pozastavený proces s Rusem Jevgenijem Nikulinem, obžalovaným z hackerských útoků. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti. Nikulina vydalo do Spojených států předloni Česko po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Proces s Nikulinem v kalifornském San Francisku začal v březnu, krátce poté byl ale kvůli koronavirové pandemii přerušen. Soudce William Alsup nyní konstatoval, že procesu se již může zúčastnit alespoň šest ze 12 členů poroty, a soudní líčení proto může pokračovat.

Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení. Nikulin soudu již dříve řekl, že se cítí nevinen.

Další zprávy