Hrdinové, o kterých se svět nedozví. Než auto shořelo na uhel, kolemjdoucí z něj vytáhl mladíka

Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 12. 8. 2018 11:39
Česká pojišťovna spolu s Policií ČR pravidelně uděluje cenu Gentleman silnic osobám, které nezištně pomohly při dopravní nehodě a zachránily tak život. Letošní hrdina je ale tak skromný, že ani nechtěl sdělit při ceremoniálu své jméno. Přitom dokázal neskutečné, vytáhl z hořícího auta 24letého mladíka. Vůz pak během pár minut shořel na uhel, a kdyby mladý muž nebyl zachráněn, asi by v něm uhořel.
Foto: Policie ČR

Dne 4. června se šel, stejně jako každé ráno, projít okolo Hulína. Řeč je o 53letém muži, který ale nechce sdělit své jméno.

"Desetikilometrovou trasu okolo silnice absolvuji dennodenně poté, co jsem šel na operaci ramene. Když jsem ale viděl za viaduktem kouř a cítil spáleninu, došlo mi, co se asi stalo," říká neznámý hrdina.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy