Hrdinové, o kterých se svět nedozví. Než auto shořelo na uhel, kolemjdoucí z něj vytáhl mladíka

Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 12. 8. 2018 11:39
Česká pojišťovna spolu s Policií ČR pravidelně uděluje cenu Gentleman silnic osobám, které nezištně pomohly při dopravní nehodě a zachránily tak život. Letošní hrdina je ale tak skromný, že ani nechtěl sdělit při ceremoniálu své jméno. Přitom dokázal neskutečné, vytáhl z hořícího auta 24letého mladíka. Vůz pak během pár minut shořel na uhel, a kdyby mladý muž nebyl zachráněn, asi by v něm uhořel.
Foto: Policie ČR

Dne 4. června se šel, stejně jako každé ráno, projít okolo Hulína. Řeč je o 53letém muži, který ale nechce sdělit své jméno.

"Desetikilometrovou trasu okolo silnice absolvuji dennodenně poté, co jsem šel na operaci ramene. Když jsem ale viděl za viaduktem kouř a cítil spáleninu, došlo mi, co se asi stalo," říká neznámý hrdina.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy