Tradiční přehled spolehlivosti aut pro rok 2021: Daří se Hyundai, Dacia opět propadá

Martin Přibyl Martin Přibyl
9. 11. 2020 6:03
Německá společnost TÜV, která mimo jiné provozuje tamní stanice technické kontroly, vydala svůj každoroční přehled "nejspolehlivějších" aut. Přinášíme přehled těch nejhorších a nejlepších. Tedy aut, u nichž technici objevují nejméně a nejvíce závažných závad, kvůli kterým je kontrolu nutné opakovat. Škodovka mezi nimi tentokrát žádná není, skvělého výsledku ale dosáhlo nošovické Hyundai i30.
Foto: Porsche

Nejspolehlivější auta do pěti let

Nejspolehlivějším autem dalších věkových kategorií je Porsche 911. V případě maximálně pětiletých aut se ale na špičku řadí i další Opel, malý Karl. Velice dobrého výsledku dosáhla i Mazda 2 a Volkswagen Golf Sportsvan.

Model

Množství vozů se závažnými závadami

1.

Porsche 911

2,7 %

2.

Opel Karl

3,8 %

2.

Porsche Macan

3,8 %

4.

Mercedes-Benz GLE

4,5 %

5.

Mercedes-Benz SLC

4,6 %

6.

VW Golf Sportsvan

4,8 %

7.

Mazda 2

5,1 %

8.

Mercedes-Benz třídy B

5,2 %

9.

Audi Q5

5,3 %

9.

Mercedes-Benz třídy A

5,3 %

9.

Mercedes-Benz GLK

5,3 %

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy