Honda pracuje na novém supersportu

Zbyněk Klíč
13. 12. 2011 5:41
onda představí nový koncept na autosalonu v Detroitu v příštím roce

Japonský výrobce automobilů Honda chystá na největší americký autosalon v Detroitu v příštím roce hybridní koncept Super Sports. Měl by mít pohon všech kol a výkon přes 300 koní.

Nový SuperSports by měl být duchovním nástupcem modelu NSX. Zatím není jasné, jak bude vypadat pohonné ústrojí nové sportovní Hondy. Téměř jistě však bude hybridní, zřejmě postavené kolem šestiválce o objemu 3,5 litru. Podle neověřených informací by měl přední nápravu pohánět spalovací motor, kdežto zadní elektromotor.

Honda navíc pracuje na několika dvouspojkových převodovkách a není vyloučeno, že postaví i jednu pro Super Sports, respektive NSX.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy