Honda CR-Z je autem roku v Japonsku

Radek Pecák Radek Pecák
14. 11. 2010 4:46
auto

Autem roku v Japonsku se stal další hybridní automobil. Tentokrát je to Honda CR-Z.

Sportovní hybrid CR-Z využívá kombinaci benzínového 1,5-litrového motoru i-VTEC a originálního systému Honda Integrated Motor Assist. Díky tomu jezdí vůz za 5,0 l/100 km v kombinovaném režimu.

Foto: Radek Pecák

Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Company, k ocenění uvedl: „Jsme velmi hrdí, že model CR-Z byl v silné konkurenci dalších nových modelů vybrán Automobilem roku 2010-2011 v Japonsku. Toto ocenění je důkazem, že veřejnost přijala snahu společnosti Honda nabídnout mimořádnou ohleduplnost k životnímu prostředí v podobě hybridního automobilu, se kterým bude jízda zábavou a který bude navíc nabízen za dostupnou cenu."

Za 31 let existence ankety Automobil roku v Japonsku značka Honda toto ocenění získala 11x, čímž předčila všechny ostatní výrobce.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy