Hodinový pronájem sdíleného auta se už dostal na úroveň ceny jízdenky za MHD. Car4way zlevňuje

Radek Pecák Radek Pecák
3. 3. 2016 7:19
Speciální tarify platí pro typ Škoda Citigo a výhradně v nočních hodinách. Car4way ale současně zlevnil i hodinový pronájem modelu Škoda Rapid. Počet vozů dostupných v hlavním městě se zvýšil na stovku.
Hodinové taxy za pronájem sdílených vozů se v nočních hodinách dostaly na rekordně nízkou úroveň.
Hodinové taxy za pronájem sdílených vozů se v nočních hodinách dostaly na rekordně nízkou úroveň. | Foto: Car4way

Společnost Car4way, což je největší tuzemská firma zabývající se sdílením automobilů, od začátku března snížila hodinové taxy za využití svých vozů. Díky tomu bude nyní Škoda Rapid k mání již za 79 Kč za hodinu (dosud (99 Kč).

Pronájem modelu Škoda Citigo sice přes den bude stát stejných 49 Kč jako do konce února, avšak v nočních hodinách cena klesla na 35 Kč. To je jen o tři koruny více než kolik stojí základní jízdenka na pražskou hromadnou dopravu. Tato taxa platí v době od 21 do 06 hodin. Ve stejný čas je levnější i rapid - lze si ho pronajmout za 55 Kč. Po celý den je třeba k hodinovému pronájmu připočítat i cenu za ujetý kilometr, což je 4,90 Kč. Ta zahrnuje i projeté palivo. 

Aktuální počet provozovaných vozidel se v Praze rozrostl na 100 vozů a výhledově by se měl tento počet ještě zdvojnásobit.

Kromě Prahy lze carsharing Car4way využívat také ve východočeských Pardubicích, kde je k dispozici 10 vozů.

V budoucnosti hodlá firma nabízet také pronájem elektromobilů. Nyní zatím vlastní jeden - Volkswagen e-Up. Jeho pronájem stojí 99 Kč za hodinu, přičemž za ujetý kilometr se počítá o korunu méně než v případě vozů se spalovacím motorem, tedy 3,90 Kč. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy