reklama
 
 

Hodinový pronájem sdíleného auta se už dostal na úroveň ceny jízdenky za MHD. Car4way zlevňuje

3. 3. 2016 7:19
Speciální tarify platí pro typ Škoda Citigo a výhradně v nočních hodinách. Car4way ale současně zlevnil i hodinový pronájem modelu Škoda Rapid. Počet vozů dostupných v hlavním městě se zvýšil na stovku.

Společnost Car4way, což je největší tuzemská firma zabývající se sdílením automobilů, od začátku března snížila hodinové taxy za využití svých vozů. Díky tomu bude nyní Škoda Rapid k mání již za 79 Kč za hodinu (dosud (99 Kč).

Pronájem modelu Škoda Citigo sice přes den bude stát stejných 49 Kč jako do konce února, avšak v nočních hodinách cena klesla na 35 Kč. To je jen o tři koruny více než kolik stojí základní jízdenka na pražskou hromadnou dopravu. Tato taxa platí v době od 21 do 06 hodin. Ve stejný čas je levnější i rapid - lze si ho pronajmout za 55 Kč. Po celý den je třeba k hodinovému pronájmu připočítat i cenu za ujetý kilometr, což je 4,90 Kč. Ta zahrnuje i projeté palivo. 

Aktuální počet provozovaných vozidel se v Praze rozrostl na 100 vozů a výhledově by se měl tento počet ještě zdvojnásobit.

Kromě Prahy lze carsharing Car4way využívat také ve východočeských Pardubicích, kde je k dispozici 10 vozů.

V budoucnosti hodlá firma nabízet také pronájem elektromobilů. Nyní zatím vlastní jeden - Volkswagen e-Up. Jeho pronájem stojí 99 Kč za hodinu, přičemž za ujetý kilometr se počítá o korunu méně než v případě vozů se spalovacím motorem, tedy 3,90 Kč. 

autor: Radek Pecák | 3. 3. 2016 7:19

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama
    reklama
    reklama
    reklama
    reklama
    reklama