Hodinový pronájem sdíleného auta se už dostal na úroveň ceny jízdenky za MHD. Car4way zlevňuje

Radek Pecák Radek Pecák
3. 3. 2016 7:19
Speciální tarify platí pro typ Škoda Citigo a výhradně v nočních hodinách. Car4way ale současně zlevnil i hodinový pronájem modelu Škoda Rapid. Počet vozů dostupných v hlavním městě se zvýšil na stovku.
Hodinové taxy za pronájem sdílených vozů se v nočních hodinách dostaly na rekordně nízkou úroveň.
Hodinové taxy za pronájem sdílených vozů se v nočních hodinách dostaly na rekordně nízkou úroveň. | Foto: Car4way

Společnost Car4way, což je největší tuzemská firma zabývající se sdílením automobilů, od začátku března snížila hodinové taxy za využití svých vozů. Díky tomu bude nyní Škoda Rapid k mání již za 79 Kč za hodinu (dosud (99 Kč).

Pronájem modelu Škoda Citigo sice přes den bude stát stejných 49 Kč jako do konce února, avšak v nočních hodinách cena klesla na 35 Kč. To je jen o tři koruny více než kolik stojí základní jízdenka na pražskou hromadnou dopravu. Tato taxa platí v době od 21 do 06 hodin. Ve stejný čas je levnější i rapid - lze si ho pronajmout za 55 Kč. Po celý den je třeba k hodinovému pronájmu připočítat i cenu za ujetý kilometr, což je 4,90 Kč. Ta zahrnuje i projeté palivo. 

Aktuální počet provozovaných vozidel se v Praze rozrostl na 100 vozů a výhledově by se měl tento počet ještě zdvojnásobit.

Kromě Prahy lze carsharing Car4way využívat také ve východočeských Pardubicích, kde je k dispozici 10 vozů.

V budoucnosti hodlá firma nabízet také pronájem elektromobilů. Nyní zatím vlastní jeden - Volkswagen e-Up. Jeho pronájem stojí 99 Kč za hodinu, přičemž za ujetý kilometr se počítá o korunu méně než v případě vozů se spalovacím motorem, tedy 3,90 Kč. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy