Herbert Diess o Škodě Fabia Combi: Jiná značka v koncernu by na ní vydělat nedokázala

Eva Srpová Eva Srpová
14. 1. 2021 16:18
"Jedině Škoda z celého koncernu Volkswagen může vydělávat na autě, jakým je Fabia Combi," napsal šéf koncernu VW Herbert Diess na svém účtu na pracovní síti LinkedIn.
Současná generace Fabie Combi.
Současná generace Fabie Combi. | Foto: Škoda Auto

Aktualizováno 15.1.2021 11:16: Omlouváme se za chybu uvedenou v posledním odstavci o ceně nové generace modelu Fabia Combi.

Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen, oficiálně potvrdil to, co už ostatně prozradil šéf Škody Auto Thomas Schäfer. Fabia Combi bude a na trh přijde v roce 2023. Hatchback se přitom představí už letos na jaře. Příčinou prodlevy je i fakt, že se vývoj kombíku načas pozastavil, a tak Combi přijde po hatchbacku s delším odstupem.

Diess se ale na svém účtu na profesní síti LinkedIn o Fabii Combi rozpovídal hlouběji. Vedle ujištění, že se bude vyrábět na lince v Mladé Boleslavi, také popsal její roli na trhu.

"Fabia Combi bude i nadále hrát ústřední roli dostupného vozu v segmentu A0, kterou má už po dvě desetiletí. Pro celý koncern Volkswagen je tento model významný, protože žádné auto od jiné koncernové značky, než je Škoda Auto, by nedokázalo být v tomto segmentu ziskové," dodal.

Dále připomněl hodnoty, na kterých Fabia staví. Prostor, praktické detaily a především dobrý poměr ceny a hodnoty. "Pouze Škoda díky schopnostem našich techniků v České republice, ale také díky příznivějším výrobním nákladům, dokáže vydělat dost peněz, aby ospravedlnila investice do vývoje vozu," dodal.

V Německu stojí stávající Fabia Combi minimálně 14 860 eur (386 tisíc Kč), v Česku od 328 900 korun.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy