Upadající frankfurtský autosalon zažil už lepší časy. Premiéru tu kdysi měla i Fabia

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 9. 2019 7:15
68. ročník tradičního frankfurtského autosalonu se blíží. Brány se novinářům otevřou v úterý, běžným návštěvníkům potom v sobotu. Oproti minulým ročníkům bude ten letošní chudší co do zúčastněných značek i výstavních premiér. Přesto se však bude na co dívat. Jako takový předkrm si navíc můžete v následující galerii projít nová auta frankfurtského autosalonu v proudu času. Například před dvaceti lety se tam poprvé ukázala Škoda Fabia, už v roce 1963 také první generace Porsche 911.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy