Upadající frankfurtský autosalon zažil už lepší časy. Premiéru tu kdysi měla i Fabia

Foto: Výrobci
Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 9. 2019 7:15
68. ročník tradičního frankfurtského autosalonu se blíží. Brány se novinářům otevřou v úterý, běžným návštěvníkům potom v sobotu. Oproti minulým ročníkům bude ten letošní chudší co do zúčastněných značek i výstavních premiér. Přesto se však bude na co dívat. Jako takový předkrm si navíc můžete v následující galerii projít nová auta frankfurtského autosalonu v proudu času. Například před dvaceti lety se tam poprvé ukázala Škoda Fabia, už v roce 1963 také první generace Porsche 911.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy