François Hollande si vybral Citroën DS5 HYbrid4

Tomáš Rybecký
22. 5. 2012 17:52
Nový francouzský prezident François Hollande si vybral vůz Citroën DS5 HYbrid4.
Foto: Aktuálně.cz

Nový francouzský prezident François Hollande byl oficiálně jmenován do funkce. K cestě na tuto mimořádnou příležitost si vybral vůz Citroën DS5 HYbrid4.

Citroën byl oblíbenou značkou francouzských prezidentů už dříve. Spojován byl zejména s osobností generála Charlese de Gaullea, jehož DS21 dokonce zachránil před útokem atentátníků. Nový francouzský prezident François Hollande si zvolil nejen značku Citroën, ale navíc i průkopnický model Citroën DS5 Hybrid4 kombinující hybridní pohon s pohonem všech kol, což se vzhledem ke krajně nepříznivému počasí během slavnosti ukázalo být velmi prozíravým rozhodnutím.

Model Citroën DS5 Hybrid4 představuje skutečnou technologickou inovaci. Kombinuje výkonnostní parametry turbodieselu HDi o výkonu 200 k s účinností elektrického motoru. Nabízí jak výkonnost a pohon všech čtyř kol tak i velmi hospodárný provoz s nízkými emisemi CO2 (99 g/km). V současné době se od francouzského prezidenta očekává volba francouzského auta ještě více, než kdy dříve nejen jako symbolu národní hrdosti, ale i jako podpory domácího průmyslu.

Citroën DS5 Hybrid4 se skutečně vyrábí ve Francii, a to v továrně PSA v Sochaux. Prezidentský vůz byl nalakován barvou šedá galena a oproti běžným verzím byl vybaven sklopnou střechou. Volbou auta Hollande ukázal i snahu distancovat se od svého předchůdce. Nicolas Sarkozy používal rovněž Citroen, ale v jeho případě to byl exkluzivní model C6.

Hybridní DS5 je nepochybně dokladem Hollandeho snahy prosazovat více enviromentální pohled než tomu bylo v případě Sarkozyho. C6 byl však skutečně typickým, zcela nezaměnitelným Citroenem schopným se svou elegancí postavit i německým sedanům, což se o hatchbacku DS5 říci nedá.

--------------------------------------------------------------------------------

Značka Citroën - volba francouzského prezidenta.

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy