Vyzkoušeli jsme nový kombík Hyundai i30 z Nošovic. Projděte si porovnání s konkurenty

Zavazadlový prostor má podle výrobce velký základní objem 602 litrů, ale nemalá část z nich se skrývá pod podlahou.
Auto jsme testovali na největších možných sedmnáctipalcových kolech s pneumatikami 225/45 R17. Základní verze vyjíždí na "balónovějším" rozměru 195/65 R15. U ní je pravděpodobné mírné zhoršení jízdních vlastností v zatáčkách.
Testované auto poháněl benzinový turbomotor 1.4 T-GDI, který potěšil kultivovaností chodu. Spotřeba hodně záleží na stylu jízdy. Nejčastěji jsme jezdili přibližně za osm litrů, při ustálené rychlosti 90 km/h si ale pohonná jednotka řekne jen o pět litrů. Výrobce udává laboratorní hodnotu 5,5 l v kombinovaném režimu. Čtrnáctistovka je podle nás výrazně lepší než litrový tříválec testovaný u hatchbacku, bohužel ale stojí po nedávném zdražení o značných padesát tisíc korun víc.
Základní objem zavazadlového prostoru výrobce uvádí 602 litrů, což je jedna z nejlepších hodnot mezi kombíky nižší střední třídy. Za příplatek do něj lze pořídit praktický posuvný organizér.
Jenže velká část z tohoto objemu se nachází pod podlahou, která je standardně umístěná hodně vysoko. Kufr je tak mělký a nepřeveze tak objemné předměty jako třeba ten v Octavii Combi.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
23. 7. 2017 16:04
Třetí generace modelu Hyundai i30 kombi se na českém trhu prodává od konce června. Redakce Aktuálně.cz ho jako jedna z prvních v tuzemsku otestovala. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? (Pro vstup do testu klikněte na úvodní fotku.)

Nový Hyundai i30 kombi poháněný stejně jako v našem testu benzinovým turbomotorem 1.4 T-GDI jsme porovnali s konkurenčními kombíky Fordem Focus kombi, Opelem Astra ST a Škodou Octavia Combi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy