Mimořádná zpráva

Foto: Vraky aut hyzdí ulice Prahy. Jejich odtažení trvá měsíce, i když stojí v zónách

Foto: Vraky aut hyzdí ulice Prahy. Jejich odtažení trvá měsíce, i když stojí v zónách
Jedno z nejhorších míst v Karlíně – na adrese Pernerova 3 stojí hned tři opuštěné vraky aut. Z nich nejnápadnější je tento zelený Citroën C5.
"V obecné rovině platí, že pokud vozidlo nemá platnou parkovací kartu opravňující stání v zónách placeného stání, může městská nebo obecní policie, případně Policie ČR, nařídit odtah vozidla," říká mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Citroën tu ale stojí už řadu měsíců bez povšimnutí.
Lidé mohou podezřelé auto nahlásit Správě služeb hl. m. Prahy, úřadům městských částí hl. m. Prahy nebo Magistrátu hl. m. Prahy (poslední dva jmenovaní jsou též silničními správními úřady).
Hned naproti Citroënu stojí opuštěné auto z Estonska.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
12. 7. 2017 9:20
Stačí se na pár minut projít pražským Karlínem a narazíte hned na několik vraků. Opuštěná auta v dezolátním stavu s propíchnutými pneumatikami, vytlučenými okny a někdy i bez poznávacích značek hyzdí ulice nejen této čtvrti. Stojí přitom na modrých zónách nebo místech, kde se platí za parkování. Nikdo je ale neodtáhne. Vůz je potřeba nejprve nahlásit a pak se spustí byrokratický koloběh, na jehož konci by mělo auto zmizet. Ne vždy se to ale povede.

Posílejte nám fotografie vraků z vašeho okolí. Ke snímku připojte i adresu, kde opuštěný vůz stojí. Fotografie zveřejníme a předáme podnět k jeho odstranění. Zasílejte na mail [email protected]

 

Právě se děje

před 30 minutami

Česká ekonomika podle prvního odhadu ve 2. čtvrtletí meziročně stoupla o 7,8 procenta

Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 7,8 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se zvýšila o 0,6 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho zveřejnil na svém webu. Meziroční nárůst hrubého domácího produktu (HDP) tak překonal předchozí zatím největší meziroční růst ekonomiky z druhého čtvrtletí 2006, kdy činil 7,5 procenta. K nárůstu přispělo uvolnění restrikcí proti koronaviru, které výrazně zasáhly ekonomiku v loňském roce, a zejména pak zahraniční poptávka a zvýšená spotřeba domácností.

"Rozvolňování protiepidemických opatření umožnilo domácnostem částečně realizovat odloženou spotřebu. Zvýšily se i výdaje domácností za služby," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Meziroční nárůst ekonomiky je mírnější, než očekávali analytici. Ti v odhadech předpokládali, že ekonomika ve sledovaném čtvrtletí stoupla o zhruba o devět procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy