Foto: Velorex měl předchůdce i nástupce. Nové česko-čínské vozidlo s obdobným názvem je elektromobil

Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 1. 6. 2016 21:37
Vůbec první automobil světa - Benz Patent Motorwagen - byl tříkolka. Od té doby sice koncepce čtyř kol převážila, přesto se téměř vždy vyráběla i levnější tříkolová vozidla. V České republice je neznámější Velorex, třístopá vozítka však vznikala a vznikají také například v Německu nebo ve Velké Británii. V poslední době se objevují i malá městská tříkolová vozidla poháněná elektřinou. Jedním z nich je zbrusu nové česko-čínské vozidlo s označením Velor-X-Trike.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy