Foto: Nic pro začátečníky a vlastníky SUV. Test podzemních parkovišť v pražských nákupních centrech

Foto: Nic pro začátečníky a vlastníky SUV. Test podzemních parkovišť v pražských nákupních centrech
Vjezdové a výjezdové koridory ve velké části parkovišť jsou úzké a poměrně příkré. Návštěvníky u vjezdu do Galerie Harfa z Ocelářské ulice tudíž musí vítat pomalu.
Vzápětí následuje otočka kolem ničím nechráněného sloupu. Snad to není ten, po jehož posunutí by se celé nákupní centrum zřítilo...
Návštěvu podzemních garáží v Galerii Fénix raději doporučujeme jen zkušeným řidičům. Vjíždí se tam dlouhou zatáčkou v klesání...
... a vzápětí stojí téměř přímo v cestě mohutný sloup.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
3. 5. 2016 9:37
Typické pro pražská podzemní parkoviště jsou ostré nepřehledné zatáčky, vysoké obrubníky, špatné osvětlení a úzké vjezdy a výjezdy. Vyplývá to z testu 11 krytých parkovišť v areálech oblíbených pražských nákupních center. Úmyslně jsme za volantem testované Škody Superb Combi Greenline vynechali letitá, a tudíž na velikost současných vozů nepřizpůsobená parkoviště. Mezi ta patří například Kotva nebo garáže Národního divadla.

Přivítáme vaše tipy na další problematická parkoviště, nejen v Praze. Posílejte je na e-mail: [email protected]

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelská ochranka zastřelila na přechodu na Západním břehu ženu s nožem

Na přechodu na Západním břehu Jordánu byla v sobotu zastřelena mladá Palestinka, která zřejmě plánovala útok s nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na prohlášení izraelské policie.

Podle policie 28letá žena dorazila na kontrolní stanoviště Kalandia severně od Jeruzaléma a s nožem v ruce se rozběhla ke strážcům. Ignorovala několik výzev k zastavení, ochranka ji proto zastřelila. Několik amatérských videí, která pořídili Palestinci na přechodu, ukazuje ženu ležící na zemi na izraelské straně přechodu. Podle izraelských médií byla žena údajně v minulosti už za útok nožem vězněna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy