Foto: Nic pro začátečníky a vlastníky SUV. Test podzemních parkovišť v pražských nákupních centrech

Foto: Nic pro začátečníky a vlastníky SUV. Test podzemních parkovišť v pražských nákupních centrech
Vjezdové a výjezdové koridory ve velké části parkovišť jsou úzké a poměrně příkré. Návštěvníky u vjezdu do Galerie Harfa z Ocelářské ulice tudíž musí vítat pomalu.
Vzápětí následuje otočka kolem ničím nechráněného sloupu. Snad to není ten, po jehož posunutí by se celé nákupní centrum zřítilo...
Návštěvu podzemních garáží v Galerii Fénix raději doporučujeme jen zkušeným řidičům. Vjíždí se tam dlouhou zatáčkou v klesání...
... a vzápětí stojí téměř přímo v cestě mohutný sloup.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
3. 5. 2016 9:37
Typické pro pražská podzemní parkoviště jsou ostré nepřehledné zatáčky, vysoké obrubníky, špatné osvětlení a úzké vjezdy a výjezdy. Vyplývá to z testu 11 krytých parkovišť v areálech oblíbených pražských nákupních center. Úmyslně jsme za volantem testované Škody Superb Combi Greenline vynechali letitá, a tudíž na velikost současných vozů nepřizpůsobená parkoviště. Mezi ta patří například Kotva nebo garáže Národního divadla.

Přivítáme vaše tipy na další problematická parkoviště, nejen v Praze. Posílejte je na e-mail: [email protected]

 

Právě se děje

před 10 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy