Foto: Tatra oslavila 120 let veteránskou rallye. K vidění byla první i poslední modelová řada

Tatry 603 a 87 patří k největším legendám výrobního programu kopřivnické automobilky.
První v Kopřivnici vyrobený automobil na polygonu nesměl chybět. NW Präsident normálně stojí v muzeu značky, tady měl ale prominentní místo na červeném koberci.
Nejedná se o originál, nýbrž o naprosto věrnou repliku, a to včetně dvouválcového motoru Benz. Vůz je navíc plně pojízdný.
Některým automobilům bude za chvíli sto let. Třeba jako této Tatře 11 z roku 1924.
I takto perfektně zrenovovaná auta byla na tatrováckém polygonu k vidění.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 6. 2017 18:45
Tatra letos oslavuje 120 let od vyrobení prvního automobilu v kopřivnické továrně - NW Präsident. Pod značkou NW vzniklo ještě několik dalších modelů, ve dvacátých letech začaly automobily z Kopřivnice používat název Tatra. Ten se objevuje dodnes, i když už jen na nákladních autech. Aby si v Kopřivnici připomněli 120. výročí prvního automobilu, uspořádal Tatra Veteran Car Club ve spolupráci s Regionálním muzeem Kopřivnice unikátní akci Tatra Veterán Rallye, která vedla z Vídně přes Brno až do Kopřivnice. Tam byla zakončena přehlídkou osobních i nákladních tater na polygonu kopřivnického výrobce. K vidění bylo na 150 automobilů, v následující galerii najdete výběr toho nejlepšího.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy