Foto: Tajné policejní octavie v plném nasazení. Tyto detaily vám je pomohou poznat

Foto: Tajné policejní octavie v plném nasazení. Tyto detaily vám je pomohou poznat
Za mřížkou chladiče se však ukrývá mikrovlnný radar od společnosti Ramet. Má dosah 60 metrů a umožňuje měření rychlosti od pěti do 300 kilometrů za hodinu. Dokáže měřit jak vůz jedoucí stejným směrem, tak i ten, který jede v protisměru.
Hlavními rozpoznávacími znaky policejních aut jsou skupiny přídavných světel. Najdeme je například ve spodní části nárazníku.
LED diody nahrazující klasický maják. Svítí jasně modrou barvou.
Největší uskupení těchto světel je na horní hraně čelního skla.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 25. 3. 2016 17:40
V plném nasazení budou o Velikonocích nové policejní octavie určené pro skrytý dohled v provozu. Jejich radar dokáže změřit i automobil jedoucí rychlostí 300 kilometrů za hodinu.
 

Právě se děje

před 2 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy