Foto: Stánek Škoda Auto v Ženevě září všemi barvami. U aut však už nestojí jen ženy, ale i modelové

Veškerá pozornost je u škodovky upřena na koncept malého SUV Vision X.
Hlavní hvězdou ženevského stánku Škoda Auto je koncept malého SUV Vision X. Vůz zaujme výraznou zelenou barvou Flex Green, které kontrastují plastové obložení spodní části karosérie a odlišné lakování střechy.
Zadní část připomíná Kodiaq i Karoq, rozdělená světla tvoří typický podpis ve tvaru písmene C.
Zajímavým prvkem vozu je nápis "Škoda" na víku pátých dveří místo klasického loga.
Detail, kterého jsme si včera nevšimli. Ve víčku nádrže Visionu X je tradiční škrabka.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2018 12:09
Tradičně vedle stánku mateřského Volkswagenu stojí v Ženevě výstavní plocha Škoda Auto. Dominantou expozice jsou vozy SUV, mezi nimiž z pochopitelných důvodů vyčnívá koncept Vision X. Jednak za to může zelený lak karoserie, a jednak také neokoukanost jeho tvarů. Vedle něj ale stánek nabízí i pohled na omlazenou Fabii nebo Kodiaq L&K. A není vše jen o autech, jak dokazují například koloběžka nebo již tradičně jízdní kola. Na vše se podívejte do galerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy