Foto: Řidiči snesou všechno. Vybrali jsme místa, kde si z nich dopravní značení dělá legraci

Foto: Řidiči snesou všechno. Vybrali jsme místa, kde si z nich dopravní značení dělá legraci
Soustava značek v pražské Plynární ulici (u Cross klubu) je ukázkou toho, jak má takové správné zmatečné značení vypadat. Pokud jedete od Argentinské, potkáte nejprve tuto značku, která vás nabádá k odbočení doleva, ale zároveň informuje, že lze pokračovat i rovně, až za parkoviště PR, kde je teprve zákaz mimo dopravní obsluhu. Už odtud je ovšem výhled na pruh s odbočením vlevo, který se zdá být ještě před parkovištěm PR, a nabízí tak možnost úniku.
Hned za přejetím první křižovatky už to ale začíná být ostřejší. Doprava jen PR, rovně jen obsluha. Ale co ten pruh vlevo?
Aha! Zákaz platí zhruba v polovině, takže i vlevo by se nemělo. Dobrá past. Kdyby tu stál policista, brzy by upotřebil kompletní bloček. Jen za minutu tudy prosvištělo směrem od Argentinské asi pět aut.
Někdy je ale se značkami i zábava. Třeba tady v Bohnicích. Autor tohoto veledíla nás informuje o obytné zóně, což je nám hodně platné, když do ní ani nemůžeme vjet.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
26. 8. 2016 8:50
Příkazy, zákazy, semafory, retardéry... S tím vším se běžný řidič potýká každý den. Někdy ale narazí na místo, které tak úplně nedává smysl. Neví, jak se zachovat. Nebo sem absurdní značku jen dali ledabylí pracovníci správy komunikací a má ji ignorovat? Projeli jsme se v Praze a jejím blízkém okolí a zaznamenali deset míst, kde si z řidičů tak trochu dělají legraci. Bavte se.

Také jezdíte kolem nějaké podivné značky, dopravního nesmyslu nebo absurdního řešení provozu? Pošlete nám svůj tip na [email protected]

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Vláda schválí přesun 5 miliard korun z rezervy armádě, potvrdil Babiš

Vláda na svém středečním mimořádném jednání schválila přesun pěti miliard korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch rozpočtu ministerstva obrany. České televizi to při večerním jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO), později informaci potvrdil i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peníze armádě poslanci odebrali při prosincovém schvalování státního rozpočtu, aby vyhověli požadavku komunistů a získali potřebné hlasy pro jeho schválení. Slibovaný termín k vrácení částky se poté několikrát posunoval. "Večer vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," řekl Babiš České televizi.

"Jsem rád, že vláda dnes schválila převedení 5 mld. Kč z rozpočtové rezervy do rozpočtu ministerstva obrany. Je to alespoň částečné naplnění slibu vojákům a výsledek složitých jednání. Věřím, že v únoru vláda projedná i přesun zbylých finančních prostředků," napsal Metnar na svém twitterovém účtu.

Vláda původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později Babiš hovořil o termínu do konce ledna. Ministr Metnar věří i nadále tomu, že vláda v únoru projedná vrácení zbývajících peněz. 

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy