Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech

Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech
Škoda Auto v Ženevě neukázala žádný nový model, ale několik modernizací a odvozenin. Za své největší hvězdy si zvolila inovovanou Octavii RS v nové nejvýkonnější verzi s 245 koňmi (červený vůz) a faceliftovanou Octavii Scout, se kterou se dá vyrazit i do lehčího terénu. Při tiskové konferenci hovořil zejména šéf značky Bernhard Maier.
Takhle vypadají sedačky Škody Octavia RS 245.
A takhle přístrojová deska modernizovaného Scoutu.
Nové automobily představoval sám šéf značky Bernhard Maier. V minulosti měl tuto práci na starost většinou šéfdesigner Jozef Kabaň. Ten ale ohlásil odchod do BMW. Škoda sice jeho nástupce intenzivně shání, ale ještě ho nemá.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
7. 3. 2017 15:05
V Ženevě začal nejvýznamnější evropský autosalon. Nechybí na něm ani expozice Škody Auto. Ta na ploše dvou tisíc metrů čtverečních prezentuje několik novinek. Podívali jsme se nejen na ně a do nich, ale také do zákulisí. Vše najdete v galerii.

Ceny, podrobná data a testy automobilů značky Škoda aktuálně prodávaných na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy