Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech

Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech
Škoda Auto v Ženevě neukázala žádný nový model, ale několik modernizací a odvozenin. Za své největší hvězdy si zvolila inovovanou Octavii RS v nové nejvýkonnější verzi s 245 koňmi (červený vůz) a faceliftovanou Octavii Scout, se kterou se dá vyrazit i do lehčího terénu. Při tiskové konferenci hovořil zejména šéf značky Bernhard Maier.
Takhle vypadají sedačky Škody Octavia RS 245.
A takhle přístrojová deska modernizovaného Scoutu.
Nové automobily představoval sám šéf značky Bernhard Maier. V minulosti měl tuto práci na starost většinou šéfdesigner Jozef Kabaň. Ten ale ohlásil odchod do BMW. Škoda sice jeho nástupce intenzivně shání, ale ještě ho nemá.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
7. 3. 2017 15:05
V Ženevě začal nejvýznamnější evropský autosalon. Nechybí na něm ani expozice Škody Auto. Ta na ploše dvou tisíc metrů čtverečních prezentuje několik novinek. Podívali jsme se nejen na ně a do nich, ale také do zákulisí. Vše najdete v galerii.

Ceny, podrobná data a testy automobilů značky Škoda aktuálně prodávaných na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy