Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech

Foto: Prohlédněte si expozici Škody Auto na autosalonu v Ženevě. Není jen o autech
Škoda Auto v Ženevě neukázala žádný nový model, ale několik modernizací a odvozenin. Za své největší hvězdy si zvolila inovovanou Octavii RS v nové nejvýkonnější verzi s 245 koňmi (červený vůz) a faceliftovanou Octavii Scout, se kterou se dá vyrazit i do lehčího terénu. Při tiskové konferenci hovořil zejména šéf značky Bernhard Maier.
Takhle vypadají sedačky Škody Octavia RS 245.
A takhle přístrojová deska modernizovaného Scoutu.
Nové automobily představoval sám šéf značky Bernhard Maier. V minulosti měl tuto práci na starost většinou šéfdesigner Jozef Kabaň. Ten ale ohlásil odchod do BMW. Škoda sice jeho nástupce intenzivně shání, ale ještě ho nemá.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
7. 3. 2017 15:05
V Ženevě začal nejvýznamnější evropský autosalon. Nechybí na něm ani expozice Škody Auto. Ta na ploše dvou tisíc metrů čtverečních prezentuje několik novinek. Podívali jsme se nejen na ně a do nich, ale také do zákulisí. Vše najdete v galerii.

Ceny, podrobná data a testy automobilů značky Škoda aktuálně prodávaných na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy