Foto: Podívejte se na automobilové novinky, které vydržely v tajnosti až do ženevské výstavy

Volkswagen Arteon má být pro manažery, kterým nenabízí Passat dostatek luxusu.
Honda přivezla do Ženevy novou generaci sportovní verze modelu Civic. Její Type R dostal pod kapotu dvoulitrový benzinový motor dopovaný turbem s výkonem až 320 koní.
Bestie s nezaměnitelnou zádí se třemi výfukovými koncovkami se začne vyrábět v létě v anglickém Swindonu.
Jaguar přivezl do Ženevy prototyp elektromobilu s karoserií SUV a výkony supersportu. Jeho i-Pace má výkon až 400 koní, stovky z místa dosáhne za čtyři vteřiny a ujede až 500 km na jedno nabití. Sériová produkce není vzdálená, auto by se mělo začít prodávat už příští rok.
Nejprodávanější SUV na evropském trhu, Nissan Qashqai, prošlo modernizací. Mírně se změnil design auta zvenčí i uvnitř, přibyly další bezpečnostní asistenti a luxusní prvky výbavy.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
8. 3. 2017 8:01
Zatímco v letech minulých prozradily samy automobilky většinu výstavních premiér ještě před ženevským autosalonem, letos jsme na ploše objevili řadu nových aut, která zůstala utajena do poslední chvíle. Podívejte se na ně v galerii.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy