Foto: Před 25 lety skončila éra vlastních vozů NDR. Podívejte, co východoněmečtí soudruzi vyvinuli

Foto: Před 25 lety skončila éra vlastních vozů NDR. Podívejte, co východoněmečtí soudruzi vyvinuli
Takto dnes vypadá hlavní část výrobního areálu v Eisenachu v místě, kde ještě před 25 lety vznikaly Wartburgy.
Zmenšený model továrny v muzeu Automobilový svět v Eisenachu ukazuje, jak budova (na snímku vpravo) vypadala v lepších časech.
Jen vstupní brána působí i dnes zachovale.
Zaměstnanci východoněmeckých automobilek byli nepochybně odborně na výši, vždyť těsně před začátkem druhé světové války v Eisenachu  vyráběli také toto BMW 328, což byl ve své kategorii vítězný vůz v závodech Migle Milia a 24 hodin v Le Mans. Tradice výroby aut však v tomto městě trvá již od roku 1898.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
28. 4. 2016 15:45
V dubnu ruku 1991 ukončily továrny v Eisenachu a ve Zwickau produkci osobních automobilů značky Wartburg a Trabant. Skončila tak více než čtyřicetiletá éra vývoje a výroby vozů vlastní konstrukce. Automobily se v tradičních průmyslových městech východní části Německa vyrábějí i nadále. Vesměs se však jedná jen o montážní závody značek, které mají svá hlavní sídla v bývalé NSR.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy