Foto: Před 25 lety skončila éra vlastních vozů NDR. Podívejte, co východoněmečtí soudruzi vyvinuli

Foto: Před 25 lety skončila éra vlastních vozů NDR. Podívejte, co východoněmečtí soudruzi vyvinuli
Takto dnes vypadá hlavní část výrobního areálu v Eisenachu v místě, kde ještě před 25 lety vznikaly Wartburgy.
Zmenšený model továrny v muzeu Automobilový svět v Eisenachu ukazuje, jak budova (na snímku vpravo) vypadala v lepších časech.
Jen vstupní brána působí i dnes zachovale.
Zaměstnanci východoněmeckých automobilek byli nepochybně odborně na výši, vždyť těsně před začátkem druhé světové války v Eisenachu  vyráběli také toto BMW 328, což byl ve své kategorii vítězný vůz v závodech Migle Milia a 24 hodin v Le Mans. Tradice výroby aut však v tomto městě trvá již od roku 1898.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
28. 4. 2016 15:45
V dubnu ruku 1991 ukončily továrny v Eisenachu a ve Zwickau produkci osobních automobilů značky Wartburg a Trabant. Skončila tak více než čtyřicetiletá éra vývoje a výroby vozů vlastní konstrukce. Automobily se v tradičních průmyslových městech východní části Německa vyrábějí i nadále. Vesměs se však jedná jen o montážní závody značek, které mají svá hlavní sídla v bývalé NSR.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy