Foto: Pozor na těchto dvacet ojetých aut. Německé STK u nich hlásí časté vážné problémy

Foto: Pozor na těchto dvacet ojetých aut. Německé STK u nich hlásí časté vážné problémy
Ať si vyberete Dacii Logan jakéhokoli stáří (na snímku model z roku 2008), najdete ji na jednom z posledních míst žebříčku spolehlivosti TÜV Auto-Report 2017. Nejhůře dopadl malý levný sedan ve stáří 4-5 let, který skončil mezi 124 hodnocenými auty této věkové kategorie suverénně poslední s téměř 23 procenty vážných závad.
Skoro totéž platí i pro pětidveřový hatchback Dacia Sandero od Loganu technicky odvozený. Také on se vždy objevuje v červeném, tedy nejhorším poli na pětibodové škále, ale ne na těch úplně posledních příčkách.
Rovněž v Česku velmi oblíbené SUV Dacia Duster se u německých STK červená. Najdeme ho ve dvou nejmladších kategoriích (do pěti let stáří) a vždy v nejhorším pásmu.
Značné zastoupení mezi nespolehlivými ojetinami má i Fiat. Pětistovka patří do červeného pásma u ojetin starých do pěti let. Šesti a sedmileté vozy jsou v oranžové, tedy druhé druhé nejhorší zóně.
Foto: Chevrolet
Ondřej Běhal
3. 12. 2016 7:49
Vybrali jsme dvacet ojetin různé velikosti a stáří, které skončily v žebříčku spolehlivosti německých STK pojmenovaného TÜV Auto Report 2017 na spodních příčkách. Podívejte se na ně do galerie.

Vybíráte si auto podle bezpečnosti? Výsledky nezávislých nárazových testů si prohlédněte zde.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy