Foto: Poslední mohykáni. Cenově dostupná auta s karosériemi, které automobilky stahují z nabídky

Foto: Poslední mohykáni. Cenově dostupná auta s karosériemi, které automobilky stahují z nabídky
Dacia Logan je typický sedan. Zatím se mu daří, především díky nízké ceně. Je s motorem 1,2 litru a spotřebou 5,8 litru k mání za 169 900 korun, což z něj dělá nejlevnější auto na trhu.
Škoda Citigo spadá do kategorie těch nejmenších městských vozů. Třídveřová verze s motorem 1,0 a spotřebou 4,5 litru stojí 197 900 Kč.
Po technické stránce identický vůz Seat Mii se stejnými parametry stojí 206 900 Kč.
Volkswagen Up! zatím jako jediný z takzvaných bratislavských trojčat již podstoupil modernizaci. Má shodný motor a spotřebu jako předešlé dva vozy a ve třídveřové verzi ho dealeři prodávají za 212 900 Kč.
Foto: VW
Radek Pecák Radek Pecák
12. 8. 2016 15:01
Třídveřová auta, kabriolety odvozené z běžných rodinných vozů a rovněž sedany... To jsou typy karosérií, jejichž nabídka na trhu se neustále ztenčuje. Například třídveřové varianty svých hatchbacků přestane vyrábět Volkswagen, Ford zase nedávno stáhl z trhu svůj model Focus sedan. Také již nejsou k mání cenově dostupné kabriolety odvozené od běžných rodinných aut. Ty dříve dělal například Renault, Peugeot nebo Opel. Připravili jsme proto aktuální přehled 25 nejlevnějších aut zmíněných typů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy