Foto: Ovládá se gesty a revolučně šetří palivo. Byli jsme u světové premiéry nové verze VW Golf

Foto: Ovládá se gesty a revolučně šetří palivo. Byli jsme u světové premiéry nové verze VW Golf
Tady je pro porovnání sedmá generace VW Golf před faceliftem.
Zadní část Volkswagenu Golf po faceliftu. Vévodí jí LED světlomety, které budou standardní výbavou všekch výbavových verzí.
Světová premiéra se odehrávala ve skromných podmínkách. Žádná sportovní hala, žádné živé vystoupení světových hvězd pop music jako Robbie Williamse nebo Pink z let minulých. Volkswagen šetří, aby mohl zaplatit za aféru Dieselgate. Představení pro novináře z celého světa proběhlo v komorním prostředí v areálu sídla firmy ve Wolfsburgu.
Největší novinkou související s jízdou je čtyřválcový benzinový turbomotor 1.5 TSI s výkony 96 a 110 kW. Silnější verze šetří palivo tak, že vypíná dva válce, slabší se dokonce po uvolnění plynu vypíná zcela, aniž by přestal fungovat posilovač řízení nebo brzdy. To zatím žádné jiné auto kromě hybridů jezdících na elektřinu nemumí. K této zajímavosti se ještě v nejbližších dnech vrátíme. Volkswagen pro Golf také vyvinul novou sedmistupňovou převodovku DSG, která postupně nahradí všechny šestistupňové automaty, díky čemuž se rovněž mírně sníží spotřeba.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
10. 11. 2016 16:07
Volkswagen modernizoval sedmou generaci nejprodávanějšího auta v Evropě - modelu Golf. V sídle firmy ve Wolfsburgu novinku slavnostně odhalil. Aktuálně.cz bylo jako jedno z mála českých médií při tom. V galerii najdete všechny nejdůležitější změny, k nimž u kompaktního auta došlo. Ceníky faceliftovaného Golfu budou známy v průběhu prosince, kdy si novinku mohou objednat první zákazníci. U prodejců se auta objeví v průběhu února.

Podrobnou nezávislou recenzi současného Volkswagenu Golf Variant si prohlédněte zde.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy