Diskuse ke galerii: Foto: Obdivovali jsme sbírku aut monackých vládců. Najdete v ní sporťáky i pásové polární vozidlo

Foto: Obdivovali jsme sbírku aut monackých vládců. Najdete v ní sporťáky i pásové polární vozidlo Žádný fanoušek aut si při návštěvě monackého knížectví nesmí nechat ujít návštěvu soukromé sbírky aut tamních princů a knížat. Vozidla nejrůznějšího věku, velikosti, rychlosti, stáří i ceny začal sbírat koncem padesátých let kníže Rainier III a v roce 1993 se rozhodl svou kolekci zpřístupnit veřejnosti. Po Rainierově smrti v roce 2005 pokračoval v díle jeho syn Albert, který ale před pěti lety sbírce trochu pustil žilou, když prodal v aukci 38 ze 142 modelů. I tak ale zůstala v muzeu spousta skvostů, které stojí za vstup v ceně 6,50 eur pro dospělé a tři eura pro děti. Ať už cestu do Monaka plánujete, nebo ne, podívejte se na některé exponáty do galerie.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy