Foto: Toyota Prius slaví dvacetiny. Podívejte se, jak šel čas s revolučním japonským vozem

Foto: Toyota
Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 8. 2017 14:15
V posledních desítkách let prochází automobilový průmysl celou řadou větších či menších inovací. Kdo by například před dvaceti lety vsadil na to, že i auta velikosti Fordu Mondeo budou mít přeplňovaný litrový tříválec a městská přibližovadla typu Škoda Fabia budou umět to, co kdysi jen nejdražší limuzíny luxusních výrobců? Tou vůbec největší inovací za poslední dvě dekády je ale dost možná hybridní pohon, který dostatečně šetří životní prostředí, ale zároveň poskytuje jízdní vlastnosti podobné klasickému spalovacímu vozu. Prvním sériovým hybridem se stala přesně před dvaceti lety Toyota Prius. Prostřednictvím této galerie si připomeňte, jak se japonský vůz nižší střední třídy vyvíjel.

Přehled hybridních a plug-in hybridních automobilů na českém trhu hledejte pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy