Foto: Nejprodávanější auta podle zemí EU. Kralují Volkswagen Golf i Škoda Octavia

Foto: Nejprodávanější auta podle zemí EU. Kralují Volkswagen Golf i Škoda Octavia
Belgie - 539 521 prodaných aut za rok 2016. Nejprodávanější: Volkswagen Golf, Renault Clio, Hyundai Tucson.
Bulharsko - 32 691 prodaných aut za rok 2016. Podle odhadu je ale 30 procent z nich reexporty. Nejprodávanější: Dacia Dokker, Nissan Qashqai, Škoda Octavia.
Dánsko - 223 168 prodaných aut za rok 2016. Nejprodávanější: Peugeot 208, Peugeot 308, Volkswagen Polo.
Estonsko - 22 997 prodaných aut za rok 2016. Nejprodávanější: Škoda Octavia, Toyota Avensis, Toyota Auris
Foto: Škoda Auto
Jan Markovič Jan Markovič
1. 6. 2017 10:20
V zemích Evropské unie vedou hatchbacky. Vyplývá to ze statistik serveru Bestsellingcarsblog.com. Ten zveřejnil prodeje za rok 2016 ze všech zemí EU kromě Malty. V řadě z nich vede Volkswagen Golf, například v Rakousku se už dlouhých 40 let drží v žebříčcích prodejnosti na prvním místě. Špatně na tom ale není ani Škoda Octavia a další její značkoví sourozenci. Sestavili jsme přehled nejprodávanějších aut v zemích EU. Prohlédněte si je v galerii.

Jaká jsou aktuálně nejprodávanější auta v České republice? Podívejte se zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy