Diskuse ke galerii: Foto: Našli jsme 25 nejhorších automobilových jmen. Proton JebaT, Toyota ISIS a další přešlapy

Foto: Našli jsme 25 nejhorších automobilových jmen. Proton JebaT, Toyota ISIS a další přešlapy Jak pojmenovat nový automobil - to je otázka, kterou si pokládají snad všichni marketingoví analytici jednotlivých výrobců. Někdy je to sázka na jistotu a nový vůz dostane jméno po nějaké významné osobě či místu, jindy invenci nahradí číselné či alfanumerické označení. Jsou však i případy, kdy značky zvolily podivné, či dokonce sprosté jméno. Nemusí to být nutně v jejich domácím jazyce, ale například ve frankofonních nebo španělsky mluvících zemích. A právě na takové automobily se zaměřila následující galerie. Najdete v ní ale také další jména, která sice nejsou sprostá, v kombinaci s daným typem vozu však nevhodná či minimálně divná.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 7 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy