Nový Mercedes třídy A je nejchytřejší kompakt na trhu, umí mluvit a učit se. U premiéry nechyběl los

Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 2. 2018 13:57
Třída A je pro Mercedes-Benz důležitým modelem. Od představení první generace vozu v roce 1997 totiž Němci prodali tři miliony kusů svého kompaktního hatchbacku. A byla to právě první generace vozu, na níž Mercedes v průběhu prezentace novinky pomocí symbolů losa upozorňoval. Ptáte-li se, proč si trojcípá hvězda zvolila toto severské zvíře, je to kvůli tomu, že v roce 1997 třída A napoprvé neprošla losím testem. V návaznosti na to získala standardní ESP, v té době prvek vyhrazený jen luxusním vozům, což zvýšilo bezpečnostní standardy mezi kompaktními vozy. Ty ostatně zvyšuje i novinka. Nejen na ně, ale i další zajímavé prvky třídy A s pořadovým číslem čtyři se podívejte do galerie.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy