Foto: Maluch pro Toma Hankse je nejluxusnější Polski Fiat světa. Prohlédněte si jeho detaily

Foto: Maluch pro Toma Hankse je nejluxusnější Polski Fiat světa. Prohlédněte si jeho detaily
Sbírka na auto proběhla na Facebooku. Její iniciátorkou byla Polka Monika Jaskólska, které Tom Hanks poté po internetu poděkoval.
Společnost Carlex Design je známá luxusními úpravami interiérů vozů prémiových značek. Ani Malucha se ale nebála.
Auto má samozřejmě celou řadu pamětních plaket.
Plaketa v detailu.
Foto: Carlex Design
Jan Markovič Jan Markovič
7. 8. 2017 7:09
Hollywoodský herec Tom Hanks bude jezdit v autě, na které se mu složili Poláci. Ti zjistili, že se do Malucha zamiloval při své návštěvě Budapešti, když na Twitteru zveřejnil několik fotografií sebe se stojícími polskými fiátky. Na Facebooku se poté rozběhla sbírka na nákup vozu. Ten prošel renovací u renomovaných firem a výsledkem je zřejmě nejluxusnější Maluch světa, kterému nechybí celá řada překvapivých detailů. Prohlédněte si ho v rozsáhlé galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezinárodní Bookerova cena má šest finalistů, Tichý mezi nimi není

Mezi šesti finalisty letošní Mezinárodní Bookerovy ceny za nejlepší knihu přeloženou do angličtiny jsou díla autorů z Francie, Ruska, Dánska, Chile a Argentiny. Ve čtvrtek to oznámila porota, která vybírala ze 13 textů v širším výběru. O šanci na vítězství přišli mimo jiné Keňan Ngugi wa Thiong’o nebo Švéd s česko-polskými kořeny Andrzej Tichý nominovaný za knihu Mizérie, jež byla přeložena také do češtiny.

Dvě třetiny finalistů tvoří spisovatelé, kteří jsou pro anglickojazyčné čtenáře nováčky. Většina jich pochází z Evropy. Cenu může získat například ruská spisovatelka Marija Stěpanovová, Dánka Olga Ravnová, Francouzi Éric Vuillard a David Diop, ale také Argentinka Mariana Enríquezová či v Nizozemsku narozený prozaik Benjamín Labatut, který trvale žije v Chile.

Mezinárodní Bookerova cena je udělována za anglické překlady vydané v Británii či v Irsku. Doprovází ji odměna 50 tisíc liber, v přepočtu asi 1,5 milionu korun, která se rovným dílem rozděluje mezi autora a překladatele. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy