Foto: Krásný Mercedes 300 SL z padesátých let jde do aukce. Prohlédněte si ho v detailech

Vůz je vyveden v nápadném červeném laku.
Hlavním lákadlem vozu jsou vzhůru výklopné dveře typu „gullwing“.
Mercedes poháněl řadový benzinový šestiválec o výkonu 212 koní.
Tento konkrétní kus pochází z roku 1957.
Jezdilo se s ním ale jen deset let. Od roku 1967 totiž stál v jednom americkém automobilovém muzeu.
Foto: RM Auctions
Jan Markovič Jan Markovič
23. 3. 2018 7:20
Až za 21 milionů korun v přepočtu by se mohl prodat zachovalý Mercedes-Benz 300 SL z roku 1957, který jde v USA do aukce. Auto s křídlovými dveřmi typu „gullwing“ je v dobrém stavu, má původní sedadla a dokonce i rádio. Prohlédněte si ho v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy