Foto: Jak se krotí 610 koní na brněnském autodromu. Zkoušeli jsme tam nejrychlejší verze Audi R8

Audi R8 V10 plus dosahuje maximální rychlosti až 330 km/h. Té jsme se na rovinkách Masarykova okruhu nepřiblížili.
Audi R8 V10 plus je nejrychlejším sériově vyráběným autem značky se čtyřmi kruhy. Desetiválcový benzinový motor vyvine výkon až 610 koní, maximální rychlost 330 km/h a v základní výbavě stojí téměř pět milionů korun.
Při jeho testech na okruhu jsme měli v autě kamery. Podívejte se na záběry z nejrychlejšího kola.
Jezdilo se ve vláčcích po pěti autech. Skupiny vedli zkušení instruktoři, kteří nás nebrzdili, ale naopak motivovali k ideální jízdní stopě a co nejrychlejším časům.
Frank Biela (vpravo) vyhrál pětkrát slavný vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans.
Foto: Audi
Ondřej Běhal
26. 10. 2017 16:09
Aktuálně.cz dostalo možnost otestovat Audi R8 V10 plus, tedy sportovní kupé s výkonem motoru až 610 koňských sil, na brněnském Masarykově okruhu. Kromě toho jsme měli vyzkoušeli i sportovní verzi manažerského vozu RS5 Coupé a svezli jsme se jako spolujezdci v závodních monopostech Audi R8 GT3 a Audi RS3 LMS. Snímky a dojmy z testování stejně jako informace k jednotlivým vozům najdete v galerii.

Podrobné recenze vybraných vozů Audi, které se prodávají jako nové na českém trhu, si můžete přečíst zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 3 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy