Foto: I po českých silnicích jezdí exotická auta. Už jste potkali Hurtan, Excalibur nebo Fisker?

Americká značka Excalibur patří mezi velmi výstřední vozy.
Ariel - Extremistické auto britské výroby je adrenalinovou zábavou na silnice i na okruhy. V Česku jezdí jen dva kusy.
Brilliance - Čínské vozy se na českém trhu zatím moc neprosadily. Třeba auta značky Brilliance jsou jen čtyři.
Bitter - Německá malosériová výroba Ericha Bittera se dostala i do Česka. Ve dvou kusech.
Bugatti - V 18 vozech značky Bugatti nejsou započítány jen modely Veyron, ale i starší historické kousky.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
29. 1. 2018 15:59
Většinou jich je jen pár kusů, výjimečně přes deset. Přestože je většina lidí nedokáže identifikovat, majitele si našla. Přinášíme výběr dvaceti neobvyklých značek vozů, které podle statistik Sdružení dovozců automobilů aktuálně jezdí po českých silnicích.

d

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy