Foto: Dvacet mladých ojetin, které se zaskvěly u německých STK. Nechybí mezi nimi škodovka

Foto: Dvacet mladých ojetin, které se zaskvěly u německých STK. Nechybí mezi nimi škodovka
Dělené osmnácté místo mezi nejspolehlivějšími ojetinami se stářím do tří let patří nejmenší škodovce – modelu Citigo. V žádné jiné věkové kategorii se neobjevila. TÜV u Citiga zjistil jen 3,4 procenta vážných závad. Jde o nejlépe umístěnou škodovku nejen v této kategorii, ale vůbec v rámci TÜV Auto reportu 2017. Octavia ale ve stejné věkové kategorii měla jen o desetinu procenta horší výsledek a skončila na dělené 21. pozici ze 134 hodnocených modelů.
V nejspolehlivější dvacítce se objevilo hned pět modelů Audi. Stejného výsledku jako Citigo dosáhl kompaktní model A3, který se v popředí objevuje ve všech věkových kategoriích, ...
... i nejmenší vůz v nabídce značky, model A1. Ten patří mezi nejspolehlivější i v kategorii čtyř- až pětiletých ojetin.
Mercedesů se v TOP 20 objevilo dokonce sedm, což je rekordní počet zástupců jediné značky. Třída E kupé trochu klame tělem, protože je postavená na podvozku třídy C. Jde ale o spolehlivé auto, s počtem vážných závad jen 3,3 % obsadila sedmnácté místo. Mezi čtyř- až pětiletými ojetinami je na 22. místě, tedy také v popředí.
Foto: Radek Pecák
Ondřej Běhal
9. 11. 2016 6:57
Zájemci o ojetá auta se chytají každého stébla, které by jim pomohlo snížit riziko poruchovosti, a tedy dodatečných nákladů. Jedním z nejoblíbenějších vodítek v Česku jsou výsledky německých STK, tedy stanic technické kontroly. Ty se každý rok vydávají pod názvem TÜV-Report. Ten s letopočtem 2017 vyšel už nyní a bral v úvahu kontroly téměř devíti milionů vozidel mezi loňským červencem a letošním červnem. Celkem se v reportu objevuje 224 různých modelů v pěti věkových kategoriích. My si dnes posvítíme na dvacet nejlepších mezi nejmladšími ojetinami do tří let. Podívejte se na ně do galerie.

Podrobnou nezávislou recenzi Škody Citigo, která se ukazuje jako velmi spolehlivá ojetina, čtěte zde.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

před 57 minutami

Končí další časopis Jaromíra Soukupa, poslední Instinkt vyjde v říjnu

Měsíčník Instinkt, který vychází pod vydavatelstvím Empresa Media vlastněným Jaromírem Soukupem, končí. Poslední číslo vyjde v říjnu, informoval server Médiář. Vydavatelství tak hlásí konec už čtvrtého časopisu za poslední rok. Závěrem loňského roku přestaly vycházet magazíny pro mladé Popcorn a Top dívky, letos v létě pak z trhu zmizel i měsíčník Faktor Soukup. Instinkt vznikl v roce 2002 jako týdeník, do vlastnictví Empresy se dostal o devět let později. Letos v květnu se z časopisu stal měsíčník.

Zdroj: Domácí
Další zprávy