Foto: Deset tipů na zajímavá odpočinková místa při cestě autem na jih

Foto: Deset tipů na zajímavá odpočinková místa při cestě autem na jih
Jednou z nejhorších překážek při cestě na dovolenou bude letos dálnice D1. Pokud po cestě z Prahy do Brna budete mít pocit, že už nemůžete dál, najeďte na D2 a sjeďte za Brnem hned druhým exitem na nákupní centrum Olympia. Za ním najdete parádní volnočasový areál. Zahrnuje například velký ovál vyhrazený inline bruslařům, zmenšenou železnici i s nádražím a vagóny, na kterých můžete s dětmi jezdit, lezecké stěny, beachvolejbalové kurty a  spoustou dalších atrakcí.
Ostrovem volného času ve Vídni je Donauinsel uprostřed Dunaje. Dá se u něj zdarma parkovat a na něm se nachází spousta nádherných asfaltek na inline bruslení, půjčoven nejrůznějších vozítek, hřišť, grilovacích míst nebo mol na koupání ve většinou překvapivě čistém Dunaji.
Pokud objíždíte slovinskou dálnici po trase Ilz - Bad Radkersburg - Ptuj, pojedete ještě v Rakousku okolo úchvatného hradu Riegersburg, jehož historie sahá až do 12. století. Vypíná se na čedičové skále, nahoru se můžete dostat i lanovkou, nebo po ní s pomocí instruktora šplhat. Otevřeno v sezoně bývá od 9 do 18 hodin, ale procházka okolo stojí za to i mimo otvírací hodiny.
Slovinská Ptuj se zřejmě letos stane synonymem největších zácp na trase k Jadranu. Co kdybyste místo stání v koloně zajeli do města? Patří k nejstarším v zemi a nabízí spoustu malebných míst nebo termální lázně.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
26. 6. 2016 21:00
Míříte autem do Chorvatska, Itálie, Maďarska, Bulharska nebo na Slovensko? Pak vám přijde vhod si při dlouhé cestě protáhnout tělo a pokochat se pohledem na krásná místa. Při našich inspekčních cestách před letní sezonou jsme objevili deset lokalit v Česku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku, které stojí za to vidět a navštívit.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy