Foto: Deset tipů na zajímavá odpočinková místa při cestě autem na jih

Foto: Deset tipů na zajímavá odpočinková místa při cestě autem na jih
Jednou z nejhorších překážek při cestě na dovolenou bude letos dálnice D1. Pokud po cestě z Prahy do Brna budete mít pocit, že už nemůžete dál, najeďte na D2 a sjeďte za Brnem hned druhým exitem na nákupní centrum Olympia. Za ním najdete parádní volnočasový areál. Zahrnuje například velký ovál vyhrazený inline bruslařům, zmenšenou železnici i s nádražím a vagóny, na kterých můžete s dětmi jezdit, lezecké stěny, beachvolejbalové kurty a  spoustou dalších atrakcí.
Ostrovem volného času ve Vídni je Donauinsel uprostřed Dunaje. Dá se u něj zdarma parkovat a na něm se nachází spousta nádherných asfaltek na inline bruslení, půjčoven nejrůznějších vozítek, hřišť, grilovacích míst nebo mol na koupání ve většinou překvapivě čistém Dunaji.
Pokud objíždíte slovinskou dálnici po trase Ilz - Bad Radkersburg - Ptuj, pojedete ještě v Rakousku okolo úchvatného hradu Riegersburg, jehož historie sahá až do 12. století. Vypíná se na čedičové skále, nahoru se můžete dostat i lanovkou, nebo po ní s pomocí instruktora šplhat. Otevřeno v sezoně bývá od 9 do 18 hodin, ale procházka okolo stojí za to i mimo otvírací hodiny.
Slovinská Ptuj se zřejmě letos stane synonymem největších zácp na trase k Jadranu. Co kdybyste místo stání v koloně zajeli do města? Patří k nejstarším v zemi a nabízí spoustu malebných míst nebo termální lázně.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
26. 6. 2016 21:00
Míříte autem do Chorvatska, Itálie, Maďarska, Bulharska nebo na Slovensko? Pak vám přijde vhod si při dlouhé cestě protáhnout tělo a pokochat se pohledem na krásná místa. Při našich inspekčních cestách před letní sezonou jsme objevili deset lokalit v Česku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku, které stojí za to vidět a navštívit.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy