Navzdory covidu jste autem v Chorvatsku rychleji než vlakem. Test cesty přes Rakousko

Navzdory covidu jste autem v Chorvatsku rychleji než vlakem. Test cesty přes Rakousko
Aby bylo srovnání s vlakem fér, vydali jsme se letos do Chorvatska z parkoviště u pražského hlavního nádraží. Místo nafťáku jsme použili elektromobil, se specifiky cesty s ním vás seznámíme příští týden.
Cestu jsme volili nejkratší možnou:
Z Prahy pojedeme kousek po D1, následně budeme pokračovat do Českých Budějovic, v Rakousku přes Linec, Salcburk a Villach, ve Slovinsku okolo Lublaně. V Chorvatsku byla naším cílem Crikvenice u Rijeky.
Jedny z mála výraznějších dopravních komplikací po cestě: kolona kvůli pracím na silnici I/3 v obci Votice.
Foto: Jakub Plíhal
Martin Přibyl Jakub Plíhal Martin Přibyl, Jakub Plíhal
2. 7. 2020 6:03
Noční vlaky do Chorvatska jsou zajímavou novinkou, tradiční cestu autem ale ihned kvůli tomu nezavrhujte. Jaké má výhody a jestli vás nebudou čekat nějaké zásadní komplikace, jsme zjišťovali na trase přes Rakousko a Slovinsko.

Pokud vás zaujalo, že jsme do Chorvatska jeli elektromobilem, příští týden přineseme podrobnou zprávu o tom, jaká specifika dálková cesta autem do zásuvky má.

Reportáž o cestě vlakem naleznete zde:

 

Právě se děje

před 44 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy