Navzdory covidu jste autem v Chorvatsku rychleji než vlakem. Test cesty přes Rakousko

Navzdory covidu jste autem v Chorvatsku rychleji než vlakem. Test cesty přes Rakousko
Aby bylo srovnání s vlakem fér, vydali jsme se letos do Chorvatska z parkoviště u pražského hlavního nádraží. Místo nafťáku jsme použili elektromobil, se specifiky cesty s ním vás seznámíme příští týden.
Cestu jsme volili nejkratší možnou:
Z Prahy pojedeme kousek po D1, následně budeme pokračovat do Českých Budějovic, v Rakousku přes Linec, Salcburk a Villach, ve Slovinsku okolo Lublaně. V Chorvatsku byla naším cílem Crikvenice u Rijeky.
Jedny z mála výraznějších dopravních komplikací po cestě: kolona kvůli pracím na silnici I/3 v obci Votice.
Foto: Jakub Plíhal
Martin Přibyl Jakub Plíhal Martin Přibyl, Jakub Plíhal
2. 7. 2020 6:03
Noční vlaky do Chorvatska jsou zajímavou novinkou, tradiční cestu autem ale ihned kvůli tomu nezavrhujte. Jaké má výhody a jestli vás nebudou čekat nějaké zásadní komplikace, jsme zjišťovali na trase přes Rakousko a Slovinsko.

Pokud vás zaujalo, že jsme do Chorvatska jeli elektromobilem, příští týden přineseme podrobnou zprávu o tom, jaká specifika dálková cesta autem do zásuvky má.

Reportáž o cestě vlakem naleznete zde:

 

Právě se děje

před 24 minutami

Zlín posílili Procházka a Dramé

Prvními posilami fotbalistů Zlína na novou sezonu se stali obránce Václav Procházka a útočník Youba Dramé. Šestatřicetiletý Procházka přišel jako volný hráč po skončení smlouvy s Ostravou a podepsal roční kontrakt. Dvaadvacetiletý Francouz zamířil na Moravu z druholigového Ústí nad Labem.

Další zprávy