Foto: Byli jsme v jediné české továrně na výrobu modelů autíček. A víme, jakou novinku letos chystá

Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
21. 4. 2017 6:43
Firma Abrex vyrábí modely autíček už devatenáct let, začínala s Octavií Tour a za tu dobu prodala po celém světě miliony modelů převážně československé a české výroby. Ač dříve produkce probíhala v Číně, postupně se teď přesouvá zpátky do Česka. Byli jsme se podívat v továrně a také si dopodrobna prohlédli nový, opět kompletně v Česku vyrobený model, který se dostane do prodeje před letošními Vánocemi.

Víte, jak probíhá výroba modelů autíček? My už ano, byli jsme se podívat v továrně ve středočeském Divišově. Tam sídlí firma, která v Česku jako jediná vyrábí zinkové zmenšeniny skutečných aut a motorek, a to převážně z československé provenience.

Podívejte se do galerie, jak vzniká Škoda Forman, co letos firma chystá za novinku a jak celá pečlivá ruční výroba vlastně probíhá.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy